środa, 15 lipca 2009

Nalewka orzechówka na żołądek

Nalewka z orzechów, tzw. orzechówka jest doskonała nawet na poważne problemy żołądkowe. Już po kilku minutach potrafią minąć objawy bólowe. Orzechówka ma bardzo charakterystyczny smak. Trudno wypić jej dużo. To raczej lekarstwo niż tylko smaczny trunek.
Jak przyrządzić taką nalewkę z orzechów włoskich?

Składniki nalewki orzechowej:
1 kg orzechów włoskich,
0,5 kg cukru,
0,7 litra wódki.

Orzechy muszą być młode, tzn. muszą mieć wykształcony orzech, ale wszystko musi być jeszcze zielone i miękkie w środku. Jeśli tak to to jest najlepszy sposób na dobrą orzechówkę.
Orzechy kroimy na kawałki, lub lekko miksujemy i wkładamy do słoików. Po 2-3 tygodniach zlewamy sok i mieszamy z wódką, jeszcze powinien postać 2 tygodnie i jest gotowy do picia. Dla dodania smaczku można orzechówkę przyprawić laską wanilii i goździkami.
Mam jeszcze wspaniały pomysł jak podać nalewkę w prezencie na Gwiazdkę, imieniny czy na Walentynki. Prezent będzie wartościowy a niedrogi.
Kategoria: nalewki i wina

1 komentarz:

  1. Ja mam trochę inny przepis: 25 orzechów zielonych nakłuć wykałaczką, dodać korę cynamonu, garść płatków dzikiej róży, skórkę z otartej cytryny, wszystko zalać o,5 l spirytusu oraz syrppem ze szklanki cukru i szkalnki źródlanej wody. Odstawić na miesiąc, potem przecedzić, przelać do butelek, odstawić na pół roku. Tak nalewka nosi nazwę włoskie nocino i też jest bardzo dobra na dolegliwości żołądkowe.

    OdpowiedzUsuń