piątek, 24 kwietnia 2009

Słońce i cera naczynkowa


Pierwsze majowe słońce - pragniesz go jak ryba wody, ale bądź ostrożny, gdy masz cerę naczynkową i chcesz by była zdrowa .
Dowiedz się więcej o cerze naczynkowej i jakie kosmetyki są dla Ciebie odpowiednie.
Cera naczynkowa to dodatkowa cecha, którą może posiadać każdą z cer. Na pękanie naczynek najmniej jest narażona skóra tłusta, ponieważ naczynia krwionośne znajdują się w niej głębiej niż w innych typach cer. Najczęściej tę dodatkową cechę posiada skóra sucha.
Cera naczyniowa ma skłonność do rozszerzania naczynek pod wpływem czynników środowiskowych (słońce, mróz, czy suche powietrze), diety (pikantne lub gorące potrawy), stresu, alkoholu czy nadmiernego ciepła. Objawem cery naczynkowej jest intensywny rumień na twarzy bądź wyraźnie widoczne czerwone niteczki czy „pajączki”( tzw. teleangiektazje) . Może również pojawić się swędzenie czy pieczenie, które ustępuje po jakimś czasie. Nie warto bagatelizować tych pozornie niegroźnych objawów, ponieważ mogą one zaowocować rozwojem trądziku różowatego. Jest to schorzenie spowodowane przez drożdżaki i najczęściej rozwija się na podłożu cery naczynkowej . Na skórze pojawiają się wtedy drobne rozszerzone naczynka, grudki i czerwone krostki. Przejście cery naczynkowej w trądzik różowaty następuje zazwyczaj u kobiet po 30 roku życia. W takim przypadku warto skonsultować się z dermatologiem, który profesjonalnie oceni stan skóry i zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Jak prawidłowo dbać o cerę naczynkową?
Jakie kosmetyki do cery naczynkowej .
Cera naczynkowa potrzebuje dużej troski i delikatności. Pomogą jej nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, ale też odpowiednie traktowanie skóry. Unikaj przegrzania i wychłodzenia, spożywaj delikatnie przyprawione potrawy, nie przesadzaj z alkoholem, nie pij bardzo gorących napojów. Unikaj też stresu i silnego wzburzenia, czyli sytuacji, które wpływają na wzrost ciśnienia krwi i rozszerzanie się naczyń. Wybieraj kosmetyki z jak najmniejszą ilością substancji zapachowych i barwników, ponieważ to one najczęściej powodują podrażnienia cery naczynkowej.
Cele pielęgnacji cery naczynkowej kosmetykami :
  1. wzmacnianie, uelastycznianie, uszczelnianie ścian naczyń krwionośnych,
  2. ochrona przed czynnikami zewnętrznymi,
  3. nawilżenie,
  4. ujędrnienie,
  5. łagodzenie podrażnień.
Pielęgnacja cery naczynkowej w krokach
1. KROK – oczyszczanie cery naczynkowej kosmetykami
Oczyszczanie powinno być delikatne i dokładne. Do cery naczyniowej nadaje się delikatny żel Vivetia do mycia twarzy.
2. KROK – tonizacja cery naczynkowej kosmetykami 

Dla cery naczyniowej najodpowiedniejszy będzie tonik z  Rokitnikiem, Gotu Colą, Omega 3 i Białą Herbatą. Został on zaprojektowany specjalnie do cery wrażliwej i naczynkowej. Uelastycznia i wspomaga regenerację zniszczonej skóry, jak również pomoc w leczeniu trądziku różowatego.
Sposób, w jaki stosuje się tonik, jest niezwykle prosty: wystarczy nasączyć wacik lub płatek kosmetyczny małą ilością toniku i przetrzeć nim dokładnie twarz. Drugi sposób to lekkie natrzepywanie twarzy płatkiem z tonikiem.
3. KROK – nawilżanie i ochrona cery naczynkowej
Krem jest szczególnie ważnym elementem w pielęgnacji skóry naczyniowej. Jego zadaniem jest nie tylko nawilżenie i odżywienie skóry, ale przede wszystkim wzmocnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych oraz wspomaganie regeneracji skóry i wchłaniania już pękniętych naczynek. 
Dodatkowo dla cery płytko unaczynionej ważne będzie stworzenie powierzchniowej warstwy ochronnej.
Taki właśnie jest krem z rokitnikiem. 
Jego puczysta konsystencja jest jak miękka jedwabista kołderka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz