poniedziałek, 16 marca 2009

Tłuszcz ze zdrowego badyla, który spala tłuszcz - olej z pestek winogron


Pożyteczne rośliny - winogrona.
Pestki winogron, z których tłoczy się olej winogronowy zawierają niezwykle mało tłuszczów nasyconych, jednocześnie są bardzo bogate w tłuszcze wielonienasycone (NNKT). Tłoczony na zimno olej z pestek winogron jest jedynym w swoim rodzaju naturalnym lekiem przeciwko miażdżycy i chorobom serca. Wysoka zawartość kwasu linolowego, jaką może się poszczycić olej z pestek winogron, prowadzi do obniżania poziomu "złego" cholesterolu we krwi. Kwas ten, niezwykle ważny dla ludzkiego zdrowia, nie jest produkowany przez organizm człowieka. Tymczasem pełni on rolę naturalnego "transportera" tłuszczów nasyconych, dzięki któremu są one usuwane z żył (gdzie powodują powstawanie zatorów). Dlatego tak ważne jest dostarczenie organizmowi dostatecznej ilości produktów bogatych w kwas linolowy w postaci diety. Można też stosować kosmetyki , które chronią skórę przed procesami starzenia się.
Olej z pestek winogron spośród wszystkich znanych tłuszczów zawiera najwięcej kwasu linolowego.
Olej z pestek winogron jest także (a może nawet przede wszystkim) niezwykle bogatym źródłem witaminy E. W kremach odmładzających, jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy.
Olej z pestek winogron jest przy tym bardzo smaczny, nadaje się doskonale do sałatek, do smażenia, pieczenia i gotowania. Ma wspaniałą właściwość zachowywania naturalnego smaku składników potraw - potrawy usmażone na oleju z pestek winogron nie przejdą obcym aromatem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz