czwartek, 2 kwietnia 2009

Zabiegi kosmetyczne - SPA na ciało z wodą


Skoro już wiemy, że SPA (sanum per aqua) do leczenie wodą, to warto dowiedzieć się jakie są rodzaje zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych z wykorzystaniem wody:
Zabiegi dla zdrowia z wykorzystaniem ciśnienia hydrostatycznego, zdrowa woda :
- kąpiele całkowite,
- kąpiele częściowe,
- kąpiele kinezyterapeutyczne,
- kąpiele perełkowe
- kąpiele tlenowe,
- kąpiele aromatyczne,
- masaż podwodny
Zabiegi z wykorzystaniem ciśnienia strumienia wody:
- polewanie
- natryski stałe,
- natryski ruchome
Zabiegi z wykorzystaniem tkanin:
- zmywanie,
- nacieranie,
- zawijanie,
- okłady,
- kompresy.
Już od czasu starożytnych Greków ludzie doceniali właściwości dla zdrowia tkwiące w buzujących sadzawkach i źródłach z ciepłą wodą. Nowsze studia nad hydroterapią potwierdzają powszechne mniemanie - że pozwala ona na złagodzenie bólu spowodowanego przez naderwania ścięgien, zwichnięcia, nadmierne forsowanie mięśni i przyspiesza regenerację po męczących treningach. Działa pozytywnie na skórę, jak dobre kosmetyki.
Hydroterapia - jedność ciepła, lekkości i masażu - to powód, dla którego myślimy o minibasenie. Ciepła woda wzmaga krążenie krwi i stymuluje wydzielanie endorfin, pobudzając naturalne odczucie błogości, wspomaga odchudzanie. Dzięki poszerzeniu naczyń krwionośnych, ciepło przyspiesza krążenie krwi, by ulżyć zmęczonym mięśniom i nadwyrężonym tkankom.
Dzięki lekkości, jaką daje woda, hydroterapia znosi ciśnienie w mięśniach i stawach. Przyjemne odczucie "braku wagi" sprawia, że łatwiej nam poruszać się zarówno w trakcie kąpieli, jak i po niej. Masaż, rytmiczny nacisk ukierunkowanej przez dysze wody, uwalnia napięcie, co z kolei przyspiesza wszelkie naturalne procesy lecznicze i regeneracyjne zachodzące w naszym ciele.
Hydroterapia uśmierza także bóle artretyczne i łagodzi niektóre z objawów cukrzycy. Zwykłe leżenie w mini basenie może obniżyć poziom stresu i zapewnić nam spokojny sen. Dodatkowym i nieoczekiwanym elementem jest sama myśl w ciągu dnia o wieczornej kąpieli w mini basenie - o relaksie, byciu z rodziną, odpoczynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz