poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Higiena intymna po wakacjach

Czasem, gdy wracamy z wakacji czujemy, że intymnie coś nie jest w porządku. Nieprzyjemne swędzenie intymnych okolic ciała, szczególnie dokuczliwe w upalne dni, przesuszenie śluzówki, czasem upławy o nieprzyjemnym zapachu i zielonkawym kolorze to częste dolegliwości po wakacjach. Sprawa wstydliwa, bo można by pomyśleć, że to nasza wina, źle wykonane zabiegi higieniczne, przypadkowy kontakt z nowym znajomym... Oczywiście to jest możliwe, ale najczęściej przyczyną jest piasek na plaży, czy woda w jeziorze. O ile na plaży nie zadbamy o odpowiednio dopasowaną z odpowiedniego materiału bieliznę to piasek i inne zanieczyszczenia w łatwy sposób mogą dostać się do narządów rodnych. Z kolei w jeziorach znajduje się całe mnóstwo drobnoustrojów i nic dziwnego, że łatwo je przenosić do narządów rodnych. Nieleczona podczas wakacji infekcja szybko rozprzestrzenia się i zaostrza. Warto więc poznać kilka ciekawych sposobów na radzenie sobie z taką dolegliwością.

1. Ksiądz Klimuszko na swędzenie intymnych okolic ciała poleca stosowanie kompresów ziołowych, które stosuje się na noc. Skład mieszanki:
- kora dębu (Cor. Quercus)
- liść szałwi (Folium Salviae)
- liść orzecha włoskiego (Folium juglandis)
- koszyczek rumianku (Anth. Chammomila)
Zioła trzeba dokładnie wymieszać, odmierzyć 3 łyżki, zalać litrem wody, gotować przez 5 min. Takim odwarem zwilżać kompres.

2. Ksiądz Klimuszko na stan zapalny pochwy poleca ziołowy odwar do irygacji:
- koszyczek rumianku (Anth.Chammomillae)
- liście pokrzywy (Folium Urticae)
- liść szałwi (Folium Salviae)
- ziele rdestu ptasiego (Hb.Polygoniaicul.)
- kora dębu (Cort. Querkus)
Odwar robi się z 4 łyżek mieszanki na litr wody. Każdorazowo do odwar dolać łyżeczkę soku z surowego czosnku. Irygację stosować w pierwszym tygodniu codziennie. W drugim i trzecim tygodniu co drugi dzień. Z kolei w 4 i 5 tygodniu co trzeci dzień. Z tego samego odwaru można robić kompresy.

Poza ziołowym leczeniem pamiętaj o codziennej higienie, która wspomaga skuteczne leczenie intymnych okolic ciała.
Codziennie rano wieczorem dokładnie umyj intymne okolice ciała żelem do higieny intymnej, który zapewni naturalny poziom pH skóry i śluzówki, wzmocni naturalna barierę ochronną skóry. Po każdym myciu spłucz ciało wodą.
Takim żelem może być Vivetia, żel do higieny intymnej. Ten żel nie tylko zachowuje naturalny poziom pH ok.5,4 - 5,5 , ale zawiera pałeczki kwasu mlekowego niezbędne do odtworzenia naturalnej bariery ochronnej skóry, szczególnie bogaty w substancje aktywne wyciąg ziołowy (pochodzący ze świeżej rośliny z plantacji 100% organic) oraz dodatkowo cenne jest to, że zawiera substancje myjące pochodzące z palmy kokosowej i kukurydzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz